Detaje të para rreth çmimit të Samsung Galaxy S10 – Lajmi.net
Detaje të para rreth çmimit të Samsung Galaxy S10
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 9:41, 13 December 2018
Për herë të parë ka informacione konkrete mbi çmimin e planifikuar të Samsung Galaxy S10, i cili do të paraqitet zyrtarisht në shkurt.

Ndërkohë që shumë informacione rreth Samsung Galaxy S10 të ardhshëm janë të njohura, si dizajni ashtu edhe veçoritë e tjera, çmimi i pajisjes ishte ende relativisht i panjohur, transmeton lajmi.net.

Gizmodo UK ka marrë tani informacionin e parë konkret në lidhje me çmimet e planifikuar Galaxy S10 .

Versioni i rregullt i Galaxy S10 me 6.1 inç dhe 128 gigabajt do të shitet në 889 euro. Për krahasim, paraardhësi kushton 822 paund, por me 64 gigabajt memorie .

Në Austri , S9 i kushton 849 euro. Mund të supozohet se Samsung përsëri konvertohet në të njëjtën mënyrë, prandaj duhet të pritet edhe S10 me një çmim prej rreth 900 €.

Këtu janë çmimet e tjera:

6 inç Galaxy S10 me 512GB memorie : 1111 euro
6,4 inç Galaxy S10 Plus me 128GB memorie : 1000 euro 
6,4 inç Galaxy S10 Plus me 512GB memorie : 1223 euro

S10 Plus me një terabyte
Vlen të përmendet çmimi i S10 Plus me një terabyte memorie . Kjo duhet të jetë me një çmim prej 1556 eurove. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO