Deçan, sulmon vëllanë me bombë

Në Deçan të dielën gjatë ditës një person ka hedhur një mjetë eksplodues në drejtim të vëllait të tij. 

Lajme

18/08/2014 13:21

Ngjarja sipas policisë ka ndodhur pas një mosmarrëveshje mes këtyre dy personave. Bëhet e ditur se viktima nuk ka pësuar lëndime.

I dyshuari është arrestuar dhe me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Në vendin e ngjarjes ka dalë njësiti për deminim i PK-së mirëpo nuk kanë arritur të gjejnë ndonjë dëshmi për mjetë eksplodues, andaj mbetet ende e pa qartë se për çfarë mjeti bëhet fjalë, përderisa njësitet policore janë duke kryer hetime.