Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

‘Crucible’, loja e cila po shihet si rival i Fortnite-it

17:34 | 20 Maj 2020

Pas dy vonesave, video-loja e ardhshme e Amazon po del më në fund.

“Crucible”, e cila do të dalë në treg 20 maj, u vonua dy herë për shkak të Covid-19, sipas drejtuesit Colin Johanson. Së pari, pasi ekipi i zhvillimit u përshtat për të punuar nga shtëpia dhe pastaj sepse ekipi vuri në dyshim kohën e botimit të një loje gjatë një pandemie, shkruan CNN, transmeton lajmi.net.

CNN e analizoi lojën dhe mundësinë për të luajtur së bashku me zhvilluesit e tjerë dhe lojërave në internet.

Loja është falas për t’u luajtur dhe është në dispozicion vetëm në PC. Ai kombinon elemente nga lojëra aventureske dhe kërkuese, si mposhtja e monstrave, si dhe tiparet nga revolta të njohura.

“Crucible” është vendosur në një botë apokaliptike, ku shumë pak njerëz janë në gjendje të bëjnë aventura në ambiente të jashtme. Ata që bëjnë duhet të gjejnë punë si “freelancer”, përkatësisht krijesa gjuetie, një përzgjedhje e veçantë që i ndihmon ata të ngriten dhe të rriten për t’u bërë më të fuqishëm.

Loja po shihet si ‘Fortnite’ i ardhshëm. /Lajmi.net/