Conte në telashe, Inter pa Lukakun në derbin kundër Real Madridit

Antonio Conte nuk ka marrë aspak lajme të mira para ndeshjeve vendimtare të Interit si në Serie A, ashtu edhe në Ligën e Kampionëve.

Sport

30/10/2020 09:21

Inter kanë mbetur pa sulmuesin e tyre kryesor, Romelu Lukaku.

‘Zikaltërit’ përmes një komunikate kanë bërë të ditur se sulmuesi belg ka pësuar një lëndim, pa dhënë njoftime se sa kohë do të mbetet ai jashtë fushave.

Inter në fundjavë luan në ‘San Siro’ ndaj Parmës, dhe mungesa e Lukakut në këtë ndeshje duket mëse e sigurt.

Por, java e ardhshme sjellë përballjen më të rëndësishme të Interit në Ligën e Kampionëve, ku takohet me Real Madridin.

Mungesa e Lukakut ndaj Real Madridit, do të ishte një humbje e madhe për Interin.

Lukaku është golashënuesi më i mirë i Interit këtë sezon, ku pas pesë xhirosh numëron pesë gola./Lajmi.net/