Conte kërkon nga bordi transferimin e yllit të Tottenhamit

14:25 | 23 Nentor 2021

Trajneri i Tottenhamit, Antonio Conte raportohet se është duke kërkuar nga bordi të transferojnë yllin e Romës, Nicolo Zaniolo.

Italiani ka impresionuar në Seria A edhe pse disa herë ka qenë në stol, siç ishte në ndeshjen e fundit ndaj Genoas, transmeton lajmi.net.

Duket që Conte e vlerëson lartë Zaniolon dhe e dëshiron të rindërtimi te Spurs, kështu raporton Todo Fichajes.

Mbetet të shihet nëse Tottenham mund të arrijë marrëveshje me Romën, pasi vetë futbollisti është i lidhur me largimin.

Tekniku italian gjithashtu do ishte ideal për 22-vjeçarin që të përmirësohet në këtë fazë të karrierës./Lajmi.net/