Çka do të ndodhë sot në Kosovë? Këto janë zhvillimet e ditës

Për sot, e shtunë, 4 qershor janë paraparë një vargj ngjarjesh si më poshtë.

Lajme

04/06/2022 08:00

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së mban konferencë për media. (Zyret e OVL UÇK-së, ora 11:00)

Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) mban konferencën për media me temë “Zbatimi i parimeve të sundimit të ligjit bazuar në Listën e Kontrollit të Këshillit Evropian: Rezultatet dhe sfidat në Kosovë”. (Zyret e GLPS-së, ora 11:00)

Mbahet ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes së bashkëpunimit për jetësimin e sistemit dual të arsimit ndërmjet Odës së Hotelierisë dh Turizmit të Kosovës dhe Fondacioni “Besa”. (Zyret e OHTK, përballë Hotel “Prishtina”, ora 11:00)

Me rastin e 24 vjetorin e rënies heroike të Naser Krasniqit – Leka nën patronatin e krytarit të Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi organohen homazhe. (Varrezat e dëshmorëve në Ratkoc, ora 11:00)

Dega e LDK-së në Gjilan zhvillon një aksion politik në hyrjen kryesore të zyrës së kryetarit të komunës, ku edhe do të ketë prononcim për media. (Ora 11:00)

Grupi parlamentar i AAK-së mban konferencë për media. (Oborri i Kuvendit, ora 12:00)

Komuna e Rahovecit organizon promovimin e librit ‘Qendresa e Ratkocasve’ të autorit Sadik Krasniqi. (Qendra Kulturore ‘Jahë Hoti’ në Ratkoc, ora 12:00)

Mbahet ceremoninë e nënshkrimit të projektit “Implementimi i Sistemit Dual të Arsimit në Kosovë”, ndërmjet shoqatës ESNAF dhe fondacionit Besa. (Shoqata ESNAF-Prizren, ora 13:30)

Kombëtares së Kosovës mban konferencë për media para ndeshjes Kosovë – Greqi. (Stadiumi “Fadil Vokrri”, ora 17:00)

Stërvitja e Kombëtares së Kosovës. (Stadiumi “Fadil Vokrri”, ora 17:30)

Kombëtares së Greqisë mban konferencë për media para ndeshjes Kosovë-Greqi. (Stadiumi “Fadil Vokrri”, ora 18:15)

Stërvitja e Kombëtares së Greqisë. (Stadiumi “Fadil Vokrri”, ora 19:00). /Lajmi.net/