Të Infektuar: 70.185

Të Shëruar: 60.333

Të Vdekur: 1.616

Chelsea asnjëherë nuk e ka kontaktuar Allegrin

21:56 | 25 Janar 2021

Chelsea asnjëherë nuk e ka kontaktuar trajnerin Massimiliano Allegri, derisa Thomas Tuchel është afër të bëhet trajneri i “Bluve”.

Allegri që fitoi 11 trofe me Juventusin për pesë vite, u shkarkuar në vitin 2019 dhe ende është i papunë, transmeton lajmi.net.

Me largimin e Lampardit, flitej që Allegri mund të jetë pasuesi, por kjo gjë nuk është e vërtetë.

Këtë e ka konfirmuar eksperti Fabrizio Romano, që bëri të ditur se nuk ka pasur ndonjëherë kontakt dhe Thomas Tuchel do bëhet trajneri i ri i londinezëve.

“Allegri nuk ka pasur kontakt me bordin e Chelseas në javët e fundit”, tha ai.

Tuchel pritet që të shpejti zyrtarisht të bëhet trajner i Chelseas, derisa sa i përket Allegrit, ai mund të marrë stolin e trajnerit të Romës, Paulo Fonseca, në rast se ky i fundit shkarkohet./Lajmi.net/