Brazili dhe Japonia avancojnë në gjysmëfinale të Lojërave Olimpike “Tokyo 2020”

14:17 | 31 Korrik 2021

Kombëtarja e Brazilit dhe Japonisë janë kualifikuar në gjysmëfinale të Lojërave Olimpike, “Tokyo 2020”.

Brazili dhe Japonia iu janë bashkuar Spanjës në gjysmëfinale të Lojërave Olimpike, “Tokyo 2020”, transmeton lajmin.net.

Brazili mposhti Egjiptin me rezultatin 1-0 me golin e Cunhas në min 37′.

Në anën tjetër, Japonia nuk arriti që të triumfojë në kohën e rregullt, por triumfin e shijoi pas penaltive duke mposhtur Zelandën e Re.

Ueda, Yoshida, Ikatura dhe Nakayama u treguan të saktë për japonezët, ndërsa për zelandezët të pafat ishin, Lewis dhe Cacace nga pika e badhë.

Japonia do të ndeshet me Spanjën në gjysmëfinale, ndërsa Brazili pret fituesin e duelit Korea Jugore/Meksika./Lajmi.net/