Bota – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Policia thotë se terroristi kishte planifikuar edhe një sulm tjetër në një xhami të Zelandës së Re

Policia e Zelandës së Re ka refuzuar që ta tregojë lokacionin e xhamisë së tretë që terroristi Brenton Tarrant kishte planifikuar ta sulmonte. ...

20 March, 2019 Lexo më shumë

Aktorja e filmave për të rritur kandidon për kryetare në Rusi

Një aktore e filmave për të rritur, e cila u bë e famshme edhe pasi morri pjesë në një reality show, ka njoftuar që planifikon të jetë pjesë e garë për kryetare të qytetit të saj në rajonin Murmansk të pjesës veriore të Rusisë. ...

20 March, 2019 Lexo më shumë

May: Publiku është lodhur, duke shtuar “Unë jam në anën tuaj”

Duke mbajtur fjalimin të cilin kryeministrja Britanike, Theresa May i drejtohet popullit, ka kritikuar deputetët e Britanisë për veprimet e tyre, duke thënë se është çasti i fundit që ata të marrin një vendim....

20 March, 2019 Lexo më shumë

Aeroplanit ushtarak amerikan që po ia ka frikën edhe Rusia

B-52 është aeroplani ushtarak i cili do të jetë në gjendje të mbajë edhe armë bërthamore....

20 March, 2019 Lexo më shumë

Kryeministri izraelit për vizitë në SHBA

Kryeministri izraelit, Benyamin Netanyahu do të pritet në Uashington nga presidenti amerikan, Donald Trump javën e ardhshme....

20 March, 2019 Lexo më shumë

ISIS pritet të shkatërrohet sonte – kjo ishte ngritja dhe rënia e Shtetit Islamik

Presidenti i ShBA-ve, Donald Trump, në mëngjesin e sotëm, pasi doli nga Shtëpia e Bardhë, deklaroi se rënia e ISIS-it do të ndodhë pikërisht sonte....

20 March, 2019 Lexo më shumë

Trump: 400 trupa amerikane do të qëndrojnë në Siri

Presidenti amerikan, Donald Trump deklaroi sot se do të qëndrojnë 400 trupa amerikane në Siri pas mundjes së ISIS-it, që ai parashikoi se do të ndodhë në fund të ditës....

20 March, 2019 Lexo më shumë

I vë zjarrin autobusit pasi zbret 51 nxënës, shoferi: Fund vdekjeve në Mesdhe

Ka ndalur autobusin që po drejtonte, në të cilin kishte 51 studentë gjimnazi, i ka zbritur një e nga një të gjithë dhe më pas i ka vënë zjarrin....

20 March, 2019 Lexo më shumë

Meta: Dënimi i Karaxhiq, mësim për të punuar për harmoninë mes popujve

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta e cilësoi drejtësi të vonuar dënimin e sotëm të kriminelit Radovan Karaxhiq nga Gjykata e Hagës me burg të përjetshëm....

20 March, 2019 Lexo më shumë

Pompeo në Lindjen e Mesme kërkon mbështetje kundër Iranit

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo ndodhet në Lindjen e Mesme për bisedime lidhur me çështje të sigurisë, në një përpjekje të Uashingtonit për të fituar mbështetje të reja për politikën e tij ndaj agresionit iranian. ...

20 March, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO