Bitcoin zëvendësohet nga Litecoin – Lajmi.net
Bitcoin zëvendësohet nga Litecoin
Autori: Lajmi.net Auto & TekKriptovalutat 19:13, 9 February 2018
Me rritjen e Bitcoin fundvitin e kaluar, kostot e transaksionit dhe kohëzgjatja e transfertave u rrit ndjeshëm.

Kjo brengos edhe përdoruesit në rrjetin e “errët”. Studiuesit e Future Recorded tani kanë gjetur në një studim , Bitcoin humbet në tregjet përkatëse në atraktivitetin dhe është në prag të zëvendësimit nga monedha të tjera dixhitale, transmeton lajmi.net.

Litecoin dhe Dash janë duke u pranuarE

Edhe pse më pak të njohura, Litecoin dhe Dash janë quajtur si kandidatët më premtues pasardhës.

Kriminelët janë gjithashtu njerëzit e biznesit, vëjnë re studiuesit. “Ata duan atë për klientët e tyre aq e lehtë të jetë e mundur për të kryer blerje” Litecoin ishte veçanërisht popullor në përdoruesit e Evropës Lindore. Dash do të kishte qenë pasardhësi logjik, por ështe kapërcyer nga Litecoin .

Kohët e fundit Bitcoin ka rënë ndjeshëm pasi u rrit më shumë se 20.000 dollarë vitin e kaluar. Të premten në mëngjes, të listuara sipas Coinmarketcap, Bitcoin ra në pak më shumë se 8000 dollarë, Litecoin në 143 dollarë dhe 583 dollarë amerikan Dash-i. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO