“Bitcoin është mashtrimi më i madh që është bërë ndonjëherë” – Lajmi.net
“Bitcoin është mashtrimi më i madh që është bërë ndonjëherë”
Autori: Lajmi.net Auto & TekKriptovalutat 8:33, 26 April 2018
Ish-kreu i ofruesit të shërbimit të pagesave shkon në një koment mbi kripto-valute.

Ai kishte lodhur e shpjeguar për njerëzit, “Kini kujdes, ajo është spekulative, të jeni të kujdesshëm, nuk është një flluskë”, kështu që ajo duhet të thuhet shumë qartë në fund: ” Bitcoin është më i mashtrim i madh.

Bitcoin është asgjë më shumë se një “pompë” , në të cilën çdo promovues blen kripto-valuta me çmime të ulëta, atëherë të drejtuar mbi ndikim promovimin e tyre ata zhyten në këtë “pomp”. Nëse çmimi rritet, influencuesit i shesin investimet e tyre me një fitim.

Të humburit në këtë “skemë pompimi” janë të informuar keq dhe, mbi të gjitha, nxiten nga lakmia. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO