Benzema në Arsenal, vjen njoftimi nga Reali

Sulmuesi i Real Madrid, Karim Benzema shumë vështirë se do të transferohet në Arsenal.

Sport

19/08/2015 11:25

Real Madrid vazhdon të refuzojë ta shesë sulmuesin Karim Benzema në Arsenal, shkruan “Goal”.

“Gunners” janë të interesuar për transferimin e reprezentuesit francez. Mirëpo, “Los Blancos” nuk planifikojnë ta shesin atë, gjatë këtij afati kalimtar të verës.

Arsenali do të vazhdojë përpjekjet për blerjen e Benzemas duke ofruar mbi 50 milionë euro për të, dhe pagë prej 150 mijë funtesh në javë.

Mirëpo, shanset që Benzema të nënshkruajë në Emirates, janë gjithnjë e më të vogla.