Bayer Leverekusen – Roma u ndërpre për disa minuta, kjo ishte arsyeja

Pjesa e dytë e ndeshjes së dytë të gjysmëfinales së Evropa Ligës të Romës kundër Bayer Leverkusen u pezullua përkohësisht për shkak të mungesës së dukshmërisë në fushë pas një shfaqjeje të improvizuar piroteknike në ‘BayArena’. Qindra tifozë pas portës së stadiumit të Leverkusenit ndezën flakë të kuqe menjëherë pasi gjyqtari kishte nisur pjesën e dytë, megjithëse…

19/05/2023 14:03

Pjesa e dytë e ndeshjes së dytë të gjysmëfinales së Evropa Ligës të Romës kundër Bayer Leverkusen u pezullua përkohësisht për shkak të mungesës së dukshmërisë në fushë pas një shfaqjeje të improvizuar piroteknike në ‘BayArena’.

Qindra tifozë pas portës së stadiumit të Leverkusenit ndezën flakë të kuqe menjëherë pasi gjyqtari kishte nisur pjesën e dytë, megjithëse tymi i prodhuar nga pishtarët bëri që loja të mos vazhdonte derisa lojtarët dhe zyrtarët të shihnin përsëri siç duhet.

Fatmirësisht, ndërprerja zgjati vetëm disa minuta para se ndeshja të rifillonte, me rezultatin 0-0 të natës në momentin e incidentit.

Falë golit të pjesës së dytë të Edoardo Bove në ndeshjen e parë të ndeshjes në ‘Stadio Olimpico’, Romës i duhet vetëm një barazim në Gjermani për të siguruar vendin e tyre në finalen e Ligës së Evropës, ku do të takohen ose nga Juventusi ose Sevilla, në varësi të rezultati i ndeshjes tjetër gjysmëfinale të mbrëmjes./Lajmi.net/