Barcelona – Rayo Vallecano, formacionet e mundshme

Barcelona do të kërkojë të ruajë vazhdimësinë e rezultateve të mira për të ruajtur distancën e pikëve me ndjekësit në La Liga.

Sport

09/03/2019 13:58

Katalanët që kryesojnë në La Liga me 60 pikë, në kuadër të xhiros së 27-të presin në Camp Nou skuadrën e Rayo Vallecano, që po rrezikon seriozisht rënien nga liga.

Duke ditur se në mesjavë presin Lyonin në shtëpi në kuadër të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve, Ernesto Valverde për ndeshjen kundër Vallecano ka vendosur të pushojë disa lojë.

Në sulm, do të jetë Lionel Messi, që do të ndihmohet nga Malcom dhe Philippe Coutinho.

Formacionin e mundshëm të Barcelonës kundër Vallecano mund ta shikoni në fotografinë e mëposhtme./Lajmi.net/