Zidane u tregon derën dy lojtarëve të Real Madridit

Real Madrid do t’i largojë disa lojtarë me të përfunduar ky sezon.

Sport

25/04/2019 10:08

Real Madrid dëshiron të bëjë një revolucion në skuadër, duke i larguar disa lojtarë që nuk kanë arritur ta tregojnë veten.

Skuadra spanjolle u ka bërë me dije Marcos Llorentes dhe Dani Ceballos që të gjejnë aventura të reja, pasi nuk janë në planet e tyre, përcjell lajmi.net nga MARCA.

Llorente ka bërë vetëm pesë paraqitje në këtë sezon, gjersa ka dështuar ta tregojë më të mirën.

Ceballos nuk ka arritur ta impresionojë Zidanen, andaj ky i fundit nuk e do në skuadër.

Dyshja mund të largohet edhe në huazim për një sezon, gjersa më shumë mendohet shitja e tyre. /Lajmi.net/