Barcelona dhe Atletico në negociata të avancuara për shkëmbimin Griezmann – Saul

9:45 | 14 Korrik 2021

Një ndër ‘operacionet’ që mund të ndodh në verë është rikthimi i Antoine Griezmann te Atletico Madrid, që do ta dërgonte Saul Niguez te Barcelona.

Marrëveshja është në negociata të avancuara dhe dy klubet janë të hapura që ta mbyllin marrëveshjen sa më parë të jetë e mundur, transmeton lajmi.net.

Atleticos i duhet përforcim në sulm dhe rikthimi i francezit i konvenon më së shumti trajnerit Diego Simeone.

Saul gjithashtu dëshiron largimin edhe pse ka oferta nga Liverpool dhe Bayer Munich, opsioni i Barcelonës e pëlqen më shumë, ngase do vazhdonte qëndrimin në La Liga dhe të ishte pranë familjes.

Barcelona prioritet e ka zbritjen e pagës dhe duan largimin e Griezmann, në mënyrë që të garantojnë një mesfushor, ngase e kanë humbur Ëijaldum që iu bashkua PSG.

Në mënyrë që të rikthehet te “Los Rijoblancos”, sulmuesi duhet të zbres pagën.

Sipas Todo Fichajes, ky shkëmbim i ‘çmendur’ mund të ndodh në javën e ardhshme./Lajmi.net/