Banka rezervë e Juventusit në ndeshjen e djeshme mund ta fitojë Serinë A

11:53 | 25 Gusht 2019

Banka rezervë e Juventusit në fitoren e tyre 1-0 ndaj Parmës mund të paraqiste një ekip serioz për titullin e Serisë A.

Kampionët italianë kishin 12 zëvendësues në stol dhe një nga ata përfshinë legjendën e klubit Gianluigi Buffon, i cili u bashkua përsëri me klubin këtë verë.

Dhe mbrojtja nuk ishte çështje as për Juventusin pasi ata patën Danilon dhe Merih Demiral së bashku me nënshkrimin rekord Matthijs de Ligt, përcjell lajmi.net.

Juventus gjithashtu pati përforcime të forta në mesfushë me Adrien Rabiot, Emre Can dhe Rodrigo Bentancur, së bashku me Juan Cuadrado dhe Federico Bernardeschi duke ofruar mundësi për krahët.

Për të mos përmendur Mario Mandzukic dhe Paulo Dybala, i cili ishte i lidhur me Tottenham Hotspur dhe Manchester United këtë verë, të disponueshëm si opsione për pjesën e dytë.

Dhe tifozët në rrjetet sociale kanë shprehur mendimet e tyre se Juve mund ta fitonte titullin e Serie A edhe me bankën rezervë. /Lajmi.net/