Teknologji – Lajmi.net

Aktuale

Australia lejon “Google”-n të transportojë mallra me anë të dronëve

Shërbimi me dron i cili do të ofrojë shërbim në bashkëpunim me bizneset lokale si kafenetë dhe farmacitë do të jetë subjekt i disa kufizimeve rregullatore...

10 April, 2019 Lexo më shumë

‘Apple’ spekulohet se po punon në prodhimin e dy llojeve të ‘iPhone’

Krahas serive XS, XS Max dhe XR, kompania teknologjike 'Apple' flitet se do prodhojë edhe dy modele të tjera....

9 April, 2019 Lexo më shumë

Edhe një lajm tjetër i mirë për Samsung Galaxy Note 10

Pas lansimit të katër smartfonëve të ndryshëm në madhësi në kuadër të serisë 'Galaxy S10', kompania gjigante teknologjike 'Samsung' ka përgatitur një surprizë në lidhje me modelin 'Galaxy Note 10'....

8 April, 2019 Lexo më shumë

Facebook dhe Twitter të detyruara ligjërisht të mbrojnë përdoruesit e tyre

Ndërmarrjet e medieve sociale, duke përfshirë Facebook dhe Twitter, do të obligohen ligjërisht për të mbrojtur përdoruesit e tyre sipas planeve të qeverisë britanisë....

8 April, 2019 Lexo më shumë

Mjeti që do të zëvendësojë taksinë në të ardhmen, është pa pilot

Një "taksi fluturuese", i cili kushton afër 300 mijë euro, demonstroi testimet e para të fluturimit në Vjenë për herë të parë....

8 April, 2019 Lexo më shumë

Instagram për Windows 10 do të ndërpritet më 10 prill

Nëse e keni hapur aplikacionin Instagram në Windows 10 Mobile, sot, mund të keni vërejtur se ka një mesazh që thotë se aplikacioni do të ndërpritet më 30 prill....

7 April, 2019 Lexo më shumë

Amazon do të lëshojë mijëra satelitë për të ofruar internet nëpër botë

Gjiganti teknologjik amerikan, Amazon, planifikon të lëshojë 3.236 satelitë në orbitën e Tokës. Kjo për arsye të sigurimit të internetit për komunitetet më pak të zhvilluara në botë, shkruan The Verge. ...

7 April, 2019 Lexo më shumë

Zbulohen detaje rreth modeleve të reja të iPhone

Në vitin 2020 kompania Apple do të paraqesë tre modele iPhone me ekrane OLED me madhësi 5.42, 6.06 dhe 6.67 inç, sipas faqes së internetit Digitimes. ...

6 April, 2019 Lexo më shumë

Samsung prezanton telefonin e parë 5G

Samsung Electronics të premten prezantoi Galaxy S10 5G, smartfonin e parë në botë të pajisur me teknologjinë e gjeneratës së pestë të komunikacionit, ndërsa Koreja e Jugut përpiqet të marrë pozicionin udhëheqës në sistemin transformues....

6 April, 2019 Lexo më shumë

Lansohet interneti më i shpejtë në botë 5G

Koreja e Jugut po përgatitet për të lansim internetin super të shpejtë 5G....

4 April, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO