Ancelotti trajner i Bayern Munich?

Pep Guardiola duket se do të largohet nga Gjermania në verën e vitit 2016.

Sport

12/10/2015 19:36

Bayern Munich kanë arritur marrëveshje me Carlo Ancelottin, nëse Guardiola vendos të largohet verën e ardhshme.

Bayern dhe Ancelotti kanë rënë dakord që italiani t’a marrë drejtimin e kampionit të Gjermanisë, në rast të largimit të Guardiolas, shkruan Tuttomercatoweb.

Gjithnjë sipas mediumit italian, ish-trajneri i Milanit, Chelseas e Real Madridit, do të nënshkruaj kontratë dyvjeçare.