Ambasadori amerikan ka një këshillë për Kosovën lidhur me ushtrinë – Lajmi.net
Ambasadori amerikan ka një këshillë për Kosovën lidhur me ushtrinë
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 9:53, 14 December 2018
Ambasadori i Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ka folur për votimin që Kuvendi i Kosovës pritet të bëjë për transformimin e FSK-së në ushtri.

Sipas tij,  siguria e një vendi varet nga cilësia e marrëdhënieve të siguris – dhe të paqes, si dhe marrëdhëniet reciproke me fqinjëtë, transmeton lajmi.net.

“Kuvendi voton sot, por që të rikujtojmë që siguria e një vendi varet nga cilësia e marrëdhënieve të sigurisë – dhe të paqes, si dhe marrëdhëniet reciproke me fqinjët – për aq sa edhe forcimi i profesionalizmit të forcave të saj të armatosura”, ka shkruar Kosnett në Twitter. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO