A ju kujtohet deklarata e Balotellit pas largimit nga Milan?

Sulmuesi Mario Balotelli pati dhënë një deklaratë të rëndë ndaj Milanit, pas largimit nga klubi dhe transferimit në Liverpool.

Sport

25/08/2015 12:35

Mario Balotelli është rikthyer në Milan, pas aventurës së dështuar në Liverpool.

Por, sulmuesi duhet të arsyetohet para tifozëve në San Siro për deklaratën e bërë pas largimit nga klubi, për në “Anfield” në verën e vitit të kaluar.

“Rikthimi në Itali, në Milan, ishte një gabim”, pati thënë Balotelli gjatë prezantimit në Liverpool. Kurse, tani ka thënë se është i lumtur që sërish do të luajë me Milanin.