8000 kalori çdo ditë – Dieta ditore e Dwayne ‘The Rock’ Johnson

14:26 | 5 Dhjetor 2021

13 litra ujë dhe 8000 kalori çdo ditë, kjo është dieta ditore!

Dwayne ‘The Rock’ Johnson u ka ofruar fansave një pasqyrë të dietës së tij të çmendur, e cila konsiston në konsumimin e 8000 kalorive çdo ditë.

Duke folur për Delish, The Rock konfirmoi se zakonisht konsumon 6000 kalori çdo ditë, por kjo mund të arrijë deri në 8000 në varësi të rolit të filmit për të cilin ai po stërvit në atë kohë.

Ish-kampioni i WWE tha gjithashtu se ai ha shumë peshk dhe konsumon rreth 4.5 kg ushqim çdo ditë, me njerëzit që pretendojnë se ai ha rreth 372 kg merluc çdo vit.

“Mund ta konfirmoj deri në një farë mase që haja shumë kilogramë ushqim në ditë, duke përfshirë shumë merluc, dhe në fakt, sapo i kalova vaktet e mia të ditës me merluc në salmon”.

The Rock shpjegoi gjithashtu se ai ha midis pesë, gjashtë dhe shtatë vakte çdo ditë, gjë që tingëllon absolutisht e pabesueshme për njeriun mesatar, por duke e parë The Rock, sigurisht që është i realizueshëm për të.

Më poshtë është një përmbledhje e plotë e dietës së The Rock, e cila do t’ju bëjë të ndiheni të ngopur vetëm duke e lexuar:

  • Mëngjesi – Krem orizi ose tërshërë, me buall dhe disa vezë
  • Mëngjesi i dytë – Një tas me oriz (ose një karbohidrate tjetër me veprim të shpejtë) dhe pulë pas stërvitjes së tij
  • Dreka – Oriz me pulë ose buall, me disa zarzavate të shtuara
  • Rock më pas ka rreth dy ose tre vakte të ngjashme me drekën e tij, me oriz, proteina dhe disa ushqime të shkëlqyera
  • Darka – Para gjumit, The Rock pastaj ka disa proteina (si pluhur kazeinë), karbohidrate dhe zarzavate.

Për të mbajtur të hidratuar, The Rock pi rreth 11 deri në 13 litra ujë çdo ditë, si dhe Zoa, marka e tij e pijeve energjike.

Rock nuk është shfaqur në WWE TV që nga tetori 2019, dhe ndërsa shumë fansa prisnin që The Rock të ishte në Survivor Series muajin e kaluar, ylli i Hollivudit nuk u shfaq. /Lajmi.net/