Të Infektuar: 68.351

Të Shëruar: 59.438

Të Vdekur: 1.592

445 vdekje nga koronavirusi në Gjermani gjatë 24 orëve të fundit

10:48 | 17 Janar 2021

Autoritetet gjermane kanë raportuar për 445 raste të vdekjeve nga Covid-19 në 24 orët e fundit.

Po ashtu gjatë kësaj periudhe janë infektuar 13 mijë e 882 persona me COVID-19.

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar mbi 2.000.000 raste pozitive me COVID-19 dhe 46.419 vdekje.