Korea e Jugut shënon dy gola të shpejtë dhe barazon shifrat me Ganën

Kombëtarja koreane ka arritur të shënojë dy herë ndaj Ganës. Pas pjesës së parë Koreja e pa vetën në disavantazh prej dy golash. Por, pjesën e dytë e nisën me raste drejt portës së kundërshtarit. Në minutën e 58` Geu-sung, ngushtoi epërsinë. Po zhvillohej minuta e 61` kur i njëjti barazoi shifrat në 2:2 Më…

Sport

28/11/2022 15:23

Kombëtarja koreane ka arritur të shënojë dy herë ndaj Ganës.

Pas pjesës së parë Koreja e pa vetën në disavantazh prej dy golash.

Por, pjesën e dytë e nisën me raste drejt portës së kundërshtarit.

Në minutën e 58` Geu-sung, ngushtoi epërsinë.

Po zhvillohej minuta e 61` kur i njëjti barazoi shifrat në 2:2

Më poshtë lajmi.net jua përcjell golat: