Perëndimi i një epoke – Marcelo dhe Bale nuk do të luajnë më për Real Madridin

Sport

21/05/2022 09:35

“Samba” e Brazilit tashmë nuk do të performohet nga njeriu kryesor i saj te Real Madridi.

Pas 15 vitesh magji në fushën e blertë për “Los Blancos”, Marcelo nuk do të paraqitet më si lojtar me këtë skuadër.

Njëri prej mbrojtësve më të mirë në botë në krahun e tij dikur, luajti ndeshjen e fundit të tij për “mbretërit” mbrëmë ndaj Real Betisit.

Bashkë me të, nga “Bernabeu”, jo në mënyrën më të mirë, largohet edhe Gareth Bale.

11-a e 12-a që ulëshin pranë në zhveshtore do të lënë vend për dikë tjetër.

Të dy fituan gjithçka me skuadrën. Të dy përpinë zhgënjimet që mund të vinin rrugës, për t’ia dhënë një dorë ndihme skuadrës në momentet vendimtare.

Momentet e lavdisë ishin për të dy, andaj, përkundër madhështisë paraprake, Reali ishte më “galaktik” me ta. /Lajmi.net/