Lëndohet prapë Kyle Walker – mund ta ketë humbur sezonin

Kyle Walker është lënduar prapë dhe me shumë gjasë mund ta ketë humbur sezonin.

Sport

30/04/2022 08:32

Mediet në Britani thonë se nuk dihet nëse lojtari do të mundet të paraqitet më në ndeshjet e mbetura.

Pos Walker, dëmtim ka pësuar edhe mbrojtësi qendror, John Stones, por që ende nuk dihet shkalla e lëndimit të tij.

Të dy lojtarët janë lënë jashtë skuadrës për përballjen ndaj Leeds United sot, më fillim nga ora 16:00. /Lajmi.net/