Klopp pas barazimit me Fulhamin: Lojë shumë e keqe nga ana jonë

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp ka folur pas barazimit ndaj Fulhamit. ‘Reds’ nuk e filluan mirë sezonin e ri në Premier Ligë. Në ndeshjen e parë në ligën angleze ata ndan pikët me Fulhamin, pas barazimit 2:2. Pas ndeshjes, i nervozuar foli trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, duke thënë se kanë luajtur një ndeshje shumë…

Sport

06/08/2022 18:06

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp ka folur pas barazimit ndaj Fulhamit.

‘Reds’ nuk e filluan mirë sezonin e ri në Premier Ligë.

Në ndeshjen e parë në ligën angleze ata ndan pikët me Fulhamin, pas barazimit 2:2.

Pas ndeshjes, i nervozuar foli trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, duke thënë se kanë luajtur një ndeshje shumë të keqe.

“Gjëja më e mirë e lojës është rezultati. Ne marrim një pikë nga një lojë shumë e keqe nga ana jonë.

Tani është një pyetje “si mund të ndodhë kjo? Qëndrimi nuk ishte i duhuri në fillim. Pastaj ne donim të luftonim, por nuk ishte e lehtë – fusha ishte e thatë dhe gjëra të tilla”, tha gjermani për ‘BT Sport’, transmeton lajmi.net.

Ndeshjen e radhës Liverpooli e luan në shtëpi ndaj Crystal Palace, ndërsa Fulhami në udhëtim te Wolves./Lajmi.net/