ZYRTARE: Lamtumirë Formula 1! – Lajmi.net
ZYRTARE: Lamtumirë Formula 1!
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 13:11, 4 November 2017
Felipe Massa ka vendosur të pensionohet nga Formula 1.

Felipe Massa do të pensionohet nga Formula 1 në fund të këtij sezoni.

Braziliani, 36 vjeç, planifikoi të ndahej nga F1 në funed të vitit 2016.

Por, ai u rikthye në Williams pasi Valtteri Bottas kaloi tek Mercedes pas pensionimit të kampionit të botës, Nico Rosberg, përcjell “lajmi.net”.

Megjithatë, ai ka vendosur të tërhiqet përfundimisht në fund të këtij sezoni. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO