ZYRTARE: Buffon largohet nga Juventus – Lajmi.net
ZYRTARE: Buffon largohet nga Juventus
Autori: Lajmi.net Serie ASport 11:42, 17 May 2018
Gianluigi Buffon ka konfirmuar se do të largohet nga Juventus.

Gianluigi Buffon do të largohet nga Juventus.

Kapiteni i “Bianconerëve” ka konfirmuar se do të ndahet nga klubi torinez, pas përfundimit të këtij sezoni.

“Ndeshja ndaj Veronas do të jetë e fundit për mua në Juventus”, u shpreh Buffon, përcjell “lajmi.net”.

“Kisha vendosur që të pensionohem, por kanë ardhur disa propozime si për në fushë, ashtu edhe jashtë saj kështu që me presidentin do të ulemi edhe njëherë për të diskutuar gjithçka”, shtoi ai.

Buffon ende nuk ka konfirmuar nëse do ta vazhdojë karrierën apo do të pensionohet nga futbolli. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO