Vjelja e rrushit “Për kokërr t’qefit” – Lajmi.net
Vjelja e rrushit “Për kokërr t’qefit”
Autori: Lajmi.net EntertainmentKulturë/ArteMix 17:16, 19 April 2016
Festivali tradicional i vjeljes së rrushit “Hardh Fest” sivjet do të mbahet prej 2 deri më 4 shtator në Rahovec.

Në një komunikatë për media këshilli Organizativ bën të ditur se në mbledhjen e fudnit ka caktuar datat për mbajtjen edicionit të sivjetmë të festivalit.
“’Hardh Fest’ këtë vit organizohet në ditët e para të muajit shtator, përkatësisht në fundjavë me 2, 3 dhe 4 shtator”, thuhet në komunikatë të Këshillit Organizativ.
Po ashtu ky këshill ka vendosur edhe për sloganin që sivjet do ta ketë festivali “Për kokërr t’qefit”.

Fjalët kyçe: Festivali i rrushit

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master
  • Play Stealth Sniper