Vettel godet lehtë bolidin e Hamiltonit në Meksikë, britaniku pyet: A e bëri me qëllim? (VIDEO) – Lajmi.net
Vettel godet lehtë bolidin e Hamiltonit në Meksikë, britaniku pyet: A e bëri me qëllim? (VIDEO)
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 21:15, 29 October 2017
Rivalët e kampionatit të Formula 1, Sebastian Vettel dhe Leëis Hamilton, kanë pasur një kontakt në fillim të garës për Çmimin e Madh të Meksikës.

Që në kthesën e dytë të xhiros së parë, piloti gjerman është përplasur në bolidin e rivalit të tij britanik.

“A më goditi me qëllim?”, ishte ankesa e Hamiltonit tek ekipi i tij i Mercedesit, pas përplasjes.

Incidenti ka ndodhur pikërisht në ditën kur britaniku mund të bëhet kampion bote në Formula 1 për të katërtën herë në karrierë.

Vettel duhet të fitojë me më shumë se 17 pikë kundrejt Hamiltonit për t’i mbajtur gjallë shpresat për titull.

Pilotit britanik i mjafton vendi i katërt që të shpallet kampion i këtij sezoni në Formula 1.

Rivaliteti mes pilotit të Ferrarit dhe atij të Mercedesit gjatë këtij viti ka qenë shumë më i madh se zakonisht.

Ata patën një incident edhe gjatë garës për Çmimin e Madh të Azerbajxhanit. /Telegrafi/

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO