Unioni i bizneseve shqiptaro-gjermane mbështet fuqishëm Haxhi Krasniqin (FOTO) – Lajmi.net
Unioni i bizneseve shqiptaro-gjermane mbështet fuqishëm Haxhi Krasniqin (FOTO)
Autori: Lajmi.net SportSporti Vendor 22:17, 22 April 2017
Boksieri Haxhi Krasniqi sonte ndodhet para një meçi shumë të rëndësishëm në karrierën e tij.

30 vjeçari nga Juniku, kërkon fitore ndaj ‘King’ Arthur Abraham, për të vazhduar pastaj rrugën drejt titullit të botës në peshat super të mesme.

Para këtij meçi shumë të rëndësishëm, Haxhi Krasniqi po merr mbështetje të madhe nga shqiptarët anembanë botës.

Mbështetje të madhe junikasi po merr edhe nga Unioni i bizneseve shqiptaro-gjermane, që kanë organizuar një eveniment të veçantë për këtë meç.

“Sot e gjithë diaspora në përkrahje të boksierit nga Juniku Robin Haxhi Krasniqi. Një përkrahje e veçantë morale vije edhe nga kryesia e Unionit të bizneseve shqiptaro-gjermane. Kryetari Nazmi Viqa me nënkryetarët Gani Nuha dhe Zenun Krasniqi , anëtaret e nderit Muraj Jashari dhe vëllezërit Shoshi si dhe anëtaret e kryesisë Nexhmedin Veliqi, Albert Hashimi, Vllaznim Kelmendi dhe Bekim Brestovci i urojnë Robinin Krasniqit fitore ne meçin e sotëm kundër Arthur Abraham”, thuhet në njoftimin e Unionit të bizneseve shqiptaro-gjermane.

un u-s

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Fjalët kyçe: Boks, Haxhi Krasniqi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play World Soccer Champion
  • Play Bubble Trouble
  • Play Berry Rush