Trump, vizitë në kufirin SHBA-Meksikë për çështjen e murit – Lajmi.net
Trump, vizitë në kufirin SHBA-Meksikë për çështjen e murit
Autori: Lajmi.net BotaLajme 17:56, 13 March 2018
Vizita të martën e Presidentit amerikan Donald Trump në kufirin me Meksikën po rihap tensionet e nxehta lidhur me çështjen e murit mes të dy vendeve.

Një aktivist emigrant e karakterizoi një tallje vizitën e zotit Trump për të parë modelin paraprak të murit që pritet të ndërtohet në kufi me qytetin meksikan të Tihuanës.

Modeli paraprak i murit që pritet të ndërtohet është vendosur pranë gardhit egzistues që shënon kufirin ndërkombëtar mes qytetit amerikan të San Diegos dhe Tihuanës.

Të hënën në mbrëmje më shumë se 200 protestues marshuan në qendër të San Diegos. Sot priten protesta të tjera pro dhe kundër murit./voa

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO