Trump kundër 29 shteteve të NATO-s: Unë jam gjeni! – Lajmi.net
Trump kundër 29 shteteve të NATO-s: Unë jam gjeni!
Autori: Lajmi.net BotaLajme 14:09, 12 July 2018
Sesioni i mbyllur i vendeve të NATO-s u vlerësua nga agjencië ndërkombëtare të lajmeve. Presidenti amerikan e cilësoi NATO-n si “mrekullueshme”.

Trump ngriti tonin gjatë një takimi me dyer të mbyllura, posaçërisht duke veçuar Gjermaninë, Spanjën dhe Belgjikën, transmeton lajmi.net.

Ai vuri në dukje angazhimet e mëdha financiare nga aleatët e NATO-s si një masë e suksesit të tij, megjithëse nuk ishte menjëherë e qartë se cilat zotime specifike ai siguroi dhe presidenti nuk pranoi të elaboronte më tej se duke thënë se aleatët e NATO-s do të shpenzojnë më shumë për mbrojtjen dhe më shpejt.

Trump gjithashtu vuri në dukje progresin gjatë vitit të fundit, përpara këtij samiti të NATO-s.“Ne morëm 33 miliardë dollarë më shumë,” tha Trump, duke treguar për angazhime të mëdha financiare.Trump këmbënguli se “të gjithë në atë dhomë u bashkuan”, duke iu referuar aleatëve të NATO-s.

SHBA-ja ka armët më të mira në botë dhe anëtarët e Aleancës duhet të blejnë armë të tilla, tha ai.

I pyetur nëse kjo do të ndryshojë diçka që ai të hyjë sa më shpejtë në aeroplanin e tij dhe ta lë Brukselin, Trump tha: “Jo unë jam në përputhje me këtë temë. Jam gjeni”, përfundoi Trump. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO