“Trafiku urban” i Prishtinës shkeli ligjin, e ripërsërit konkursin për 80 shofer – Lajmi.net
“Trafiku urban” i Prishtinës shkeli ligjin, e ripërsërit konkursin për 80 shofer
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 15:02, 14 March 2018
Ndërmarrja Publike e Komunës së Prishtinës, “Trafiku urban”   ka njoftuar se është përsëritur procedurat e konkursit për 80 shoferë bazuar në vërejtjet e dhëna në vendimin e Inspektorit të Punës  01 nr. 60 – 4 – 1 / 2018  të dt. 26.02.2018.

Kryeshefi Ekzekutiv i N.P.K “Trafikut Urban “ SH.A. bazuar në Vendimin e Inspektorit të Punës ka marr vendim që të përsëriten procedurat e konkursit për 80 shoferë bazuar në vërejtjet e dhëna në Vendimin e Inspektorit të Punës, raporton lajmi.net.

“Përsëriten procedurat e konkursit të dt. 02.11.2017 për pranimin e 80-të shoferëve për autobusë më kategori “D”. Procedurat përsëriten vetëm për kandidatët të cilat kanë konkurruar në konkursin e dt. 02.11.2017, pra qe nga fillimi do t’u nënshtrohen procedurave te gjithë aplikuesit e konkursit për 80 shoferë (testim me shkrim, testim në vozitje dhe intervistë e shkurtër). Të gjithë aplikuesit e këtij konkursi do të njoftohen sipas kontakteve që i kanë lënë në aplikacionet e tyre”, thuhet në vendimin e Kryeshefit Ekzutiv të N.P.K “Trafikut Urban“. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO