Tifozët e iPhone tashmë janë në këmbë para dyqaneve të Apple Store (Foto) – Lajmi.net
Tifozët e iPhone tashmë janë në këmbë para dyqaneve të Apple Store (Foto)
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 1:07, 13 September 2017
Tashmë një ditë para paraqitjes zyrtare të iPhone-it të ri dhe disa javë para fillimit të shitjeve, njerëzit janë paraqitur para dyqaneve.

Dhjetë vjet pas futjes së iPhone-ve të parë, emisioni i sotëm i Apple do të paraqitet pranë modelit iPhone 8 dhe 8 Plus, një model i veçantë vjetor i quajtur iPhone X .

Tashmë që nga dita e djeshme, një ditë përpara prezantimit të shumëpritur të produktit shumë njerëz kanë ngritur kampe para dyqanit Apple në Nju Jork dhe Sydney, siç raportojnë disa përdorues të Twitter.

Kohë të gjata të pritjes

Deri në shpërndarjen e planifikuar të smartfonëve të rinj Apple, ndoshta do të duhet të paktën disa javë. Një periudhë që tifozët australianë të Apple dhe YouTuber Mazen Kourouche duan të shpenzojnë para dyqanit zyrtar të Apple në Sydney.

 

Për shkak të ndërrimit të kohës, dyqanet në Australi hapen më herët se në vendet e tjera. Kjo i jep atij një shans të vërtetë për të qenë një nga të parët që mbante iPhonein e ri X në duart e tij, transmeton lajmi.net.

Nëse Kourouche duhet të jetë një nga pronarët e parë të iPhone X, ai është së paku (më shumë) vëmendja e mediave të sigurt. Fakti që ai tashmë e ka hapur depo e tij në një fazë relativisht të hershme përpara pikës së shitjes dhe prej aty për të raportuar në YouTube, mund të interpretohet si një gag i mençur i marketingut për të si një zhvillues i aplikacioneve dhe kanali i tij në YouTube.

Duke pritur edhe në Nju Jork

Në New York situata duket e ngjashme. Përpara dyqanit amerikan në Fifth Avenue, tre persona tashmë janë duke pritur për iPhoneun e ri, siç raporton përdoruesi i Twitter, Eli Blumenthal. Dy prej tyre u sponsorizuan dhe tashmë ishin veteranë në “lojën e pritjes së Apple”. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO