Visar Ymeri – Lajmi.net

Partia Socialdemokrate do ta ketë Kryetar Visar Ymerin, Shpend Ahmeti kandidat për kryeministër

Gazetari dhe analisti Adriatik Kelmendi, e ka bërë një analizë mbi zhvillimet e fundit në Vetëvendosje dhe ndarjen e saj. Kelmendi ka treguar se pas përçarjeve, do të formohet edhe Partia Socialdemokrate, të cilën siç thotë ai, do ta drejtoj Visar Ymeri. Kelmendi po ashtu në këtë analizë ka bërë me dije se kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti do të jetë kandidat i saj për Kryeministër....

20 January, 2018Lexo më shumë

Ymeri tregon se si do të funksionojë VV tash e tutje në Kuvend

Ish kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri sonte në ”Argument Plus” të RTV21 foli për zhvillimet e fundit në VV, përçarjet dhe rreshtimet, por edhe opsionet e mundshme për të dalë nga kriza....

19 January, 2018Lexo më shumë

E thotë Visar Ymeri: Opsioni i krijimit të partisë së re është në tavolinë

Kohëve të fundit në media kanë qarkulluar informacione se krahu anti- Kurti do të formojë partinë e re të quajtur Alternativa Socialdemokrate, e cila do të udhëhiqet nga Visar Ymeri....

19 January, 2018Lexo më shumë