padia – Lajmi.net

Agim Bahtiri paditet nga ish-kundërkandidati Fehmi Ferati

Ndonëse i fitoi zgjedhjet komunale dhe e mori drejtimin e komunës, kryetari i Mitrovicës së Jugut ende vazhdon “betejën” me ish-kundërkandidatin nga Lëvizja Vetëvendosje, Fehmi Ferati. Por kjo “betejë” do të jetë në gjykatë....

7 February, 2018Lexo më shumë

Fjalimi për të cilin Atifete Jahjaga paditet për shpifje

Ish-presidentja Atifete Jahjaga, me 14 shkurt do të dal para gjykatë për tu përballur me padinë për shpifje. Ajo është paditur nga familja Berisha nga Suhareka, pasi kishte deklaruar se Shyhrete Berisha, e mbijetuara e masakrës së Familjes Berisha, është tërhequr zvarrë nga shtëpia e saj....

6 February, 2018Lexo më shumë

Paditet kryeprokurorja e përkohshme Arta Marku

Kryeprokurorja e përkohshme Arta Marku do të përballet me një padi të bërë ndaj saj, nga një vartëse....

9 January, 2018Lexo më shumë