Lufte – Lajmi.net

Berisha: U luftua në borë e në shi, e nën breshërinë e plumbave e predhave të armikut

Ministri i FSK-së, Rrustem Berisha dhe komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, general lejtënant Rrahman Rama kanë marrë pjesë sot në shënimin e përvjetorit të 19-të të fillimit të Betejes së Kosharës, në Koshare....

9 April, 2018Lexo më shumë

Thatësirë e madhe, kafshët në luftë për mbijetesë!

Pamje të rralla tregojnë një hipopotam të zemëruar që sulmon një rinoceront pasi nuk pranoi të linte në rezervuarin e ujit gjatë një thatësire në Afrikë....

8 April, 2018Lexo më shumë

Gjenerali rus: Bota do ta përjetojë luftën e fundit në historinë e njerëzimit

Ish-gjenerali rus e ka paralajmëruar botën se është në prag të “luftës së fundit në historinë e njerëzimit” në mes të pasojave diplomatike mbi helmimin e një spiuni në Mbretërinë e Bashkuar...

3 April, 2018Lexo më shumë