lajme – Lajmi.net

Zgjedhjet në Francë, Facebook nis gjurmimin e lajmeve të rreme

Kompania e rrjetit social Facebook ka nisur këtë të hënë iniciativën për të gjurmuar lajmet e rreme në Francë, në një kohë kur afrohen zgjedhjet presidenciale në vend....

6 February, 2017Lexo më shumë

KE shpall luftë kundër lajmeve të rreme

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker u bëri thirrje sipërmarrjeve si Facebook-u dhe Google që të veprojnë me vendosmëri kundër lajmeve të rreme në internet. ...

28 December, 2016Lexo më shumë

Dështimet më qesharake në lajme LIVE (Video)

E keni parasysh kur i bëni intervistë mikut tuaj në tv, si do të reagojë?...

21 December, 2016Lexo më shumë