Kosovë – Lajmi.net

Moti për pesë ditët e ardhshme  

Instituti Hidrometeorologjik ka paraparë që gjatë kësaj periudhe të  parashikimit do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell....

24 September, 2017Lexo më shumë

Nesër borë në Serbi. Ja çfarë moti do të jetë në Kosovë?

Moti në rajonin tonë pritet të ketë ndryshime ku që nga nesër parashihet të jetë ftohtë dhe të ketë reshje të shiut....

21 September, 2017Lexo më shumë

Vulin: Forcë e armatosur në Kosovë mund të jetë veç KFOR-i

Lista serbe nuk do ta lejojë formimin e forcave të armatosura të Kosovës, ka thënë ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, duke shtuar se Rezoluta e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara specifikon se KFOR-i është e vetmja forcë e armatosur që mund të ekzistojë në Kosovë, shkruan Politika, njofton Klan Kosova....

21 September, 2017Lexo më shumë