hetimet – Lajmi.net

Deri ku kanë shkuar hetimet për vrasjen e Elvis Pistës

Edhe 4 vjet pas vrasjes së Elvis Pistës organet e ndjekjes nuk kanë arritur ta sigurojnë asnjë provë, e cila do të dërgonte te zbardhja e vrasjes së kandidatit të PDK-së për deputet të Kuvendit të Kosovës. Prokuroria Themelore e Gjakovës edhe pas intervistimit të disahershëm të dëshmitarëve nuk ka arritur ta identifikojë ndonjë të dyshuar....

17 May, 2018Lexo më shumë

Pallaska: Shënjestër e hetimeve për veteranët e rrejshëm duhet të jetë estabilshmenti politik

Juristi dhe analisti politik, Dastid Pallaska, ka komentuar aktakuzat e ngritura sot ndaj disa personave për mashtrim lidhur me statusin e veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. ...

18 April, 2018Lexo më shumë

Trump i cilëson hetimet e Muellerit “sulm ndaj shtetit”

Agjentët e FBI-së kanë bastisur zyrën e Michael Cohen, avokatit personal të presidentit amerikan, Donald Trump, duke konfiskuar incizime për çështje të ndryshme....

10 April, 2018Lexo më shumë