AKR – Lajmi.net

Dushi zgjidhet kryetar i degës së AKR-së në Gjakovë, pritet të kandidohet për kryetar komune

Kryesia e Degës së AKR-së në Gjakovë, me mbështetje të qendrës së partisë ka zgjedhur Edmond Dushin për kryetar të ri të Degës.  Dushi pritet të jetë kandidat i AKR-së për kryetar të Gjakovës....

13 August, 2017Lexo më shumë

Bahtiri: LDK dëshiron t’i bashkohet PAN-it, s’mund të qëndrojmë gjatë në këtë pozicion

Nënkryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri ka thënë se deklarata e tij e mëhershme se nuk do të pritet LDK-ja deri në pafundësi është nxjerr nga konteksti, pasi ai thotë se vazhdon të qëndroj kundër bashkimit me koalicionin PDK-AAK-Nisma (PAN)....

12 August, 2017Lexo më shumë

Matoshi – Gashit: Nëse LDK s’është e gatshme të marrë përgjegjësi, mos ta mbajë vendin të bllokuar

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se Behgjet Pacolli dhe partia e tij Aleanca Kosova e Re mund të largohen nga koalicioni me LDK-së nëse ata e vlerësojnë se ajo është gjëja e duhur dhe këtë mund ta bëjnë kur të duan, pasi askush “s’po e mban me zor”, në LAA....

12 August, 2017Lexo më shumë