Sulmi i dhelprës… – Lajmi.net
Sulmi i dhelprës…
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 15:23, 16 April 2018
Në kohë të verës, kur temperaturat janë të nxehta tërë ditën, zogjtë pinguinë janë shpezët të cilat e pushtojnë vendin.

 

Zakonisht ata rrinë në shkëmbinjë për t’u mbrojtur nga dhelprat, transmeton lajmi.net

Mirëpo, një dhelpër e uritur mund të bëjë çmos për të marrë ushqimin e saj.

Fillimisht dhelpra tenton që t’i ndjekë, mirëpo zakonisht kjo mënyrë nuk i funksionon, prandaj e përdorë metodën të cilën e karakterizon.

Fshihet mes shkëmbinjëve dhe pret kohën e duhur për sulm.

Shpezët janë tashmë preja e saj, mirëpo jo çdo herë ka fat… /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Dhelpra, sulm

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play World Soccer Champion
  • Play Bike Rivals
  • Play Supercar Showdown