Të tjera – Lajmi.net

Aktuale

Krenaria e Kosovës

Majlinda Kelmendi gjatë vitit 2013 arriti majat e sportit në botë. Ajo u bë kampione e botës në sportin e xhudos. Ky është sukses historik i Kelmendit dhe i sportit kosovar në përgjithësi. Ajo për medaljen e artë në kategorinë deri në 52 kilogramë në Kampionatin Botëror që po mbahet në Rio de Janeiro të […]...

31 December, 2013 Lexo më shumë

365 ditët e sportit

Viti 2013 ishte vërtetë i veçantë në kalendarin sportiv. Ai do të kujtohet për suksesin e madh të Bayern Munichut, por edhe shumë kampionë të tjerë, që lanë gjurmë të pashlyeshme. Topi i Artë – Ylli i Barcelonës, Lionel Messi e fitoi për herë të katërt me radhë Topin e Artë që ndahet nga FIFA, […]...

31 December, 2013 Lexo më shumë

Nuk kam mbaruar

Roger Federer nuk ka mbaruar. Ish tenisti numër një në botë ka pranuar se viti 2013 është për tu harruar sa më parë – me vetëm tituj të turneve të vegjël dhe asnjë në Grand Slam – por ai është optimist për edicionin e ri. “Kritikat janë pjesë e sportit. Njerëzit në kohën e fundit […]...

30 December, 2013 Lexo më shumë

Alonso sfidon Vettelin

Fernando Alonso ka lansuar sfidën duke i propozuar rivalit Sebastian Vettel atë që e mendojnë edhe shumë të tjer: të garojë në Formula 1 me një bolid tjetër për dallim i Red Bulli i jashtëzakonshëm, që në katër edicionet e fundit ia ka sjellë titullin e kampionit. “Mendoj se kur Vettel të keyë një bolid […]...

29 December, 2013 Lexo më shumë

Schumacher në rrezik për jetë

Legjenda e Formulës 1, Michael Schumacher është në rrezik për jetë pas një aksidenti të rëndë të cilin e pësoi duke skijuar në shtegun Meribel në Francë. Sipas Rmc Sport, në orët e fundit gjendja e shtatë herë kampionit të botës në sportin më të popullarizuar motorik është përkeqësuar, pasi ai vuan nga gjakderdhja në […]...

29 December, 2013 Lexo më shumë

Azizi shqyen dekoratën

Aziz Salihu ka shqyer dekoratën “Medalja Presidenciale e Meritave”, sipas tij, pas gjendjes së vështirë financiare në të cilën gjendet dhe nuk po has në ndihmë nga shteti. Në paraqitjen e tij gjatë një konference për shtyp, legjenda e boksit kosovar është ankuar në mungesë të përkrahjes dhe publikisht e shqeu dekoratën që kishte marrë […]...

19 December, 2013 Lexo më shumë

Klitschko e lë boksin për politikë

Kampioni i botës i kategorisë së rëndë në boks, Vitali Klitschko ka dorëzuar brezin e versionit WBC dhe ka thënë se nuk pritet të luftojë më, sepse do të përqendrohet plotësisht në politikë. The World Boxing Council e ka shpallur atë ‘kampion meritori’ që i mundëson atij që në mënyrë direkte të sfidojë një kampion […]...

17 December, 2013 Lexo më shumë

Del Potro mposht Messin

Lionel Messi konsiderohet si futbollisti më i mirë në botë, mirëpo më 2013 në Argjentinë, vendlindja e tij, sportisti i vitit është tenisti Juan Martin Del Potro. Numri 5 i tenisit në botë, fitues i US Open më 2009, kampion i katër turneve këtë stinor, të sapo përfunduar, dhe finalist i Masters 1000 në Indian […]...

14 December, 2013 Lexo më shumë

Ferrari censuron Alonson

Fernando Alonso nuk do të mund të shfrytëzojë rrjetin social Twitter për të komentuar rreth ekipit të Ferrarit. Sipas informacioneve të publikuara nga mediat italiane, krerët e ‘Scuderia’ kanë kërkuar nga ngasësi spanjoll të mos komentoj rreth ekipit nga Maranello, në Twitter. Alonso është vazhdimisht aktiv në rrjetin social duke bërë postime të ndryshme përfshirë […]...

29 November, 2013 Lexo më shumë

Vettel si Schumacher

Sebastian Vettel e mbylli sezonin në Formula 1 duke fituar garën për Çmimin e Madh të Brazilit të dielën, dhe barazoi rekordin e legjendës gjermane Michael Schumacher prej 13 fitoresh brenda një viti. Ai po ashtu bëri atë që kishte bërë Alberto Ascari, me nëntë fitore të njëpasnjëshme. Kolegu i Vettelit nga Red Bull, Mark […]...

24 November, 2013 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO