Të tjera – Lajmi.net

Aktuale

Kubica, shoferi i aksidenteve

Roberto Kubica vazhdon të jetojë rrezikshëm para timonit të automobilit. 28-vjeçari i cili dikur ishte një prej ngasësve më të shpejtë në Formula 1, e shkatërroi karrierën e tij në sportin elitar automobilistik me aksidentin famëkeq më 2011 gjatë garës për Çmimin e Madh të Italisë. Atëherë kishte thyer dorën dhe këmbën, kurse rikuperimi zgjati […]...

11 September, 2013 Lexo më shumë

Shevchenko debuton në golf

Ish futbollisti më i mirë i Evropës, Andriy Shevchenko do të debutojë në Challenge Tour këtë javë. Nuk bëhet fjalë për një angazhim të tij të ri në futboll por për një sport krejt rjetër. Ish sulmuesi i Milanit dhe Chelseat ka marrë ftesë për të garuar në ngjarjen e golfit në Kharkov Superior Cup, […]...

11 September, 2013 Lexo më shumë

Masa: Lamtumirë Ferrari

Ngasësi brazilian Felipe Massa ka konfirmuar se ky do të jetë sezoni i tij i fundit me ekipin e Ferrarit në Formula 1. Nëpërmjet një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social Twitter, Massa ka falënderuar ekipin për bashkëpunimin e deritanishëm dhe tregoi se dëshiron të gjejë një skuadër të re për edicionin […]...

11 September, 2013 Lexo më shumë

Thaçi shpërbleu Majlindën

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi priti në takim kampionen e botës në xhudo, sportisten kosovare Majlinda Kelmendi, të cilën e uroi për fitimin e titullit të kampionit të botës në sportin e xhudos dhe e inkurajoi që edhe më tutje të vazhdojë rrugën e suksesit. “Qeveria e Republikës së Kosovës, një ndër prioritetet […]...

10 September, 2013 Lexo më shumë

Ferrari ‘fluturon’ me Raikkonenin

Kimi Raikkonen është shumë pranë konfirmimit si ngasës i Ferrarit për sezonin e ri në Formula 1, ka njoftuar Bbc Sport. Marrëveshja për rikthimin e ‘finlandezit fluturues’ te skuadra me të cilën fitoi titullin më 2007 thuhet se ishte arritur të hënën, kurse do të bëhet publike së shpejti. Raikkonen, 33-vjeç, do të jetë koleg […]...

10 September, 2013 Lexo më shumë

Nadal, mbret në US Open

Rafael Nadal mposhti tenisti numër një në botë Novak Djokovic pas katër setesh dhe rrëmbeu titullin e tij të dytë të US Open në New York. Spanjolli, 27-vjeç, rezistoi për mrekulli në setin e tretë dhe triumfoi 6-2, 3-6, 6-4, 6-1 pas tri orë e 21 minutash lojë. Nadal tani ka fituar 13 Grand Slam […]...

10 September, 2013 Lexo më shumë

Williams triumfon në US Open

Tenistja numër një në botë Serena Williams fitoi titullin e saj të pestë në US Open pas finales interesante kundër Victoria Azarenkas në Flushing Meadows. Amerikania, 31-vjeçe, tejkaloi kundërshtaren e saj duke fituar me rezultat 7-5, 6-7 (6-8) 6-1 duke përsëritur triumfin e vitit të kaluar kundër bjelloruses. Williams tani ka fituar 17 Grand Slam […]...

9 September, 2013 Lexo më shumë

Vettel dominon në Monza

Ngasësi i Red Bullit, Sebastian Vettel mposhti rivalin për titull Fernando Alonso në Ferrari me paraqitje dominuese në Monza, në garën për Çmimin e Madh të Italisë në Formula 1. Fitorja – e gjashta këtë vit e gjermanit – e shtoi epërsinë e tij në renditjen e përgjithshme në 53 pikë, më tepër se dy […]...

8 September, 2013 Lexo më shumë

Nadal vs Djokovic

Bartësi i dytë Rafael Nadal mposhti francezin Richard Gasquet dhe kaloi në finalen e US Open kundër serbit, Novak Djokovic. Spanjolli, 27 vjeç, u sfidua seriozisht nga Gasquet në setin e dytë por në fund triumfoi me rezultat 6-4, 7-6 (6-1) dhe 6-2 pas dy orë e 21 minutash lojë. “Vitin e kaluar nuk pata […]...

8 September, 2013 Lexo më shumë

Vettel niset i pari në Monza

Ngasësi i Red Bullit, kampioni në fuqi Sebastian Vettel, do të niset si i pari në garën për Çmimin e Madh të Italisë në Monza. Atij në radhën e parë do t’i bëjë shoqëri kolegu Mark Webber. Sebastian Vettel regjistroi kohën më të shpejtë në kualifikime për garën për Çmimin e Madh të Italisë në […]...

7 September, 2013 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO