Sot Vala Superliga sjellë derbin e sezonit – Lajmi.net
Sot Vala Superliga sjellë derbin e sezonit
Autori: Lajmi.net SportSporti Vendor 9:04, 15 October 2017
Vala Superliga e Kosovës në futboll vazhdon sot me katër ndeshje interesante.

Kryendeshja e kësaj xhiroje do të zhvillohet në stadiumin ‘Riza Lushta’ në Mitrovicë ku Trepça ’89 e pret Prishtinën.

Këto dy skuadra me mish e me shpirt e synojnë titullin e kampionit andaj buzë lumit Ibër, pritet luftë e fortë sportive.

Ndeshje tjetër interesante zhvillohet edhe në stadiumin e qytetit në Gjakovë ku Vëllaznimi e pret Dritën e Gjilanit.

Kjo ndeshje është speciale për trajnerin e gjakovarëve, Ismet Munishin pasi përballet ndaj ish-skuadrës si dhe futbollistëve Alban Dragusha dhe Semir Zeneli.

Në Gjilan sfidohen Gjilani dhe Drenica në një duel që pritet të jetë po ashtu i fortë kurse ‘Shahin Haxhiilsmani’ në Pejë i pret Besën dhe Vllazninë e Pozheranit të cilën në këtë takim do ta drejtojë trajneri i ri, Bylbyl Sokoli.

Të gjitha ndeshjet fillojnë në ora 14:00.

r t

 

Fjalët kyçe: Vala Superliga

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Urban Basketball
  • Play Bike Rivals
  • Play Bow Master Japan