Soda e bukës eliminon dhjamin e barkut, kofshës, krahëve dhe shpinës – Lajmi.net
Soda e bukës eliminon dhjamin e barkut, kofshës, krahëve dhe shpinës
Autori: Lajmi.net FitLifestyle 15:15, 4 December 2017
Bikarbonat sodiumi ose SODA E BUKES- lehtësisht mund të themi se ky përbërës është substanca me perfitime te shumefishta, jo toksike dhe jashtëzakonisht të dobishme. A e dini se veshkat dhe pankreasi juaj në fakt krijojnë vete substancën e bikarbonatit të sodiumit?

E pra, veshkat dhe pankreasit e krijojnë këtë substancë me qëllim që të kontrollojnë aciditetin e gjakut tonë, sepse gjaku acid është shkaku dhe arsyeja kryesore për inflamacion dhe sëmundje kronike.

1.Pergatitja e sodes se bukes me lëng limoni ose leng rrushi!
-1 lugë çaji sode buke.
-1/2 filxhan me ujë.
– Lëng limoni ose leng rrushi.

Perdorimi:
Shtoni sode buke në një gotë me ujë! Përzijeni deri sa te tretet, dhe pastaj shtoni limon ose lëng leng rrushi. Duhet ta pini atë në mëngjes, menjëherë pasi të zgjoheni! Pas 20 minutash, duhet të hani mëngjesin tuaj.

  1. Pergatitja e sodes se bukes dhe uthull molle;
    -1/2 lugë çaji sode buke
    -2 lugë uthull molle
    -1 filxhan me ujë

Perdorimi:
Përzijeni soden e bukes dhe uthullen e molles. Pastaj, duhet të shtoni këtë përzierje në një gotë me ujë dhe pijeni para mëngjesit

Burimi:homehealthyrecipes.com

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO