Shifra marramendëse të shikueshmërisë se faqeve porno – Lajmi.net
Shifra marramendëse të shikueshmërisë se faqeve porno
Autori: Lajmi.net Auto & TekLifestyleLoveSexTeknologji 13:14, 10 January 2018
Pornhub publikon statistika për përdoruesit e tij çdo vit. Mund të shihet se shumica e përdoruesve i qasen videos pornografike nëpërmjet telefonit të mençur.

Në 2017, rrjeti njoftoi 28.5 miliardë vizitorë në faqen e saj të internetit dhe rreth 81 milion vizita në ditë, raporton “The Next Web”.

Përdoruesit konsumuan 3,732 petabajt video pornografie, rreth 10 milionë GB në ditë. Për krahasim, kjo ishte e barabartë me të gjitha memoriet e të gjithë iPhones që aktualisht ekzistojnë në botë, transmeton lajmi.net.

Shumica e pornos janë shikuar në smartphone. Llogaritë e desktop-it përbëjnë vetëm rreth 24 përqind të trafikut. 67 për qind vijnë nëpërmjet smartphone. Për desktop streaming, 80 për qind përdorin Windows, 15 për qind përdorin Mac OS, tre për qind përdorin Linux, dhe tre për qind përdorin një sistem operativ të ndryshëm. Megjithatë, me sistemet operative mobile, duket sikur 50/50 midis Android dhe IOS. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Porno, shikueshmeria, Smartphone

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bow Master Japan
  • Play Bubble Trouble
  • Play Bow Master