Shembet rruga në Dibër, banorët kërkojnë ndihmë – Lajmi.net
Shembet rruga në Dibër, banorët kërkojnë ndihmë
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 9:37, 13 March 2018
Rreth 150 banorë në Njësinë Administrative Arras në Dibër janë bllokuar prej 20 ditësh.

Bllokimi i banorëve në zonën e njohur si “Grykë Noka” ka ndodhur për shkak se përroi ka dëmtuar rrugën kryesore, shkruan gazeta Shekulli.

Banorët apelojnë për ndihmë pasi nuk kanë baza ushqimore për vete dhe bagëtitë e shumta nga të cilat sigurojnë jetesën.

Fjalët kyçe: Diber, shembet rruga

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play World Soccer Champion
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Rock Wheels